نخستین جشنواره رقابتی سازهای کلاسیک روز گذشته با معرفی برگزیدگان رشته های مختلف، در سالن شهناز خانه هنرمندان به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره رقابتی سازهای کلاسیک با حضور رئیس هیئت مدیره، مدیر عامل خانه موسیقی و جمعی از اعضای کانون نوازندگان کلاسیک، روز گذشته در سالن شهناز خانه هنرمندان برگزار شد و برگزیدگان رشته های مختلف مورد تقدیر قرار گرفتند  .

در ابتدای این مراسم، دبیر جشنواره با اشاره به کم و کیف اجرای این جشنواره گفت  : طرح این جشنواره در سال ۸۸در کانون نوازندگان کلاسیک مطرح شد و بعد از تکمیل به هیئت مدیره اصلی خانه موسیقی فرستاده شد که پس از تصویب به مرحله اجرا در آمد و امروز نیز اختتامیه آن برگزار می شود  .

امیر پدرام طاهریان، در ادامه بیانیه هیئت داوران را قرائت کرد که در بخشی از آن گفته شده بود: هدف این جشنواره برگزاری یک مسابقه با تفکر آکادمیک،علمی و تخصصی در زمینه ساز های کلاسیک است. استقبال هنرمندان جوان از این برنامه رقابتی و کیفیت توانایی این هنرمندان موجب دلگرمی جامعه هنری ایران را فراهم نمود بویژه آنکه اینگونه تلاشها در حوزه موسیقی می تواند زمینه های اندیشه ورزی و ارتقای ذائقه شنیداری مخاطبین را فراهم کند.تربیت حضوری هنرمندان در جهات هنری و فنی در اجرا و آداب صحنه قابل تقدیر و توجه بوده است  .

در بخش دیگری از بیانیه هیئت داوران آمده است: استقبال هنرمندان جوان و توجه عمومی به کیفیت و اهمیت اینگونه رویدادهای هنری، علاقمندی کانون نوازندگان کلاسیک خانه موسیقی را بیش از پیش به برگزاری این برنامه می انگیزد. علاوه بر این برنامه هرساله برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی برای راهنمایی و آمادسازی بیشتر این هنرمندان برای موفقیت در اینگونه برنامه ها و ایجاد انگیزه های بیشتر در آنها برای کسب دانش و مهارت های وسیع تر افزایش داده و مورد تایید قرار می گیرد  .

طاهریان در خاتمه سخنانش از همه دست اندرکاران و هیئت مدیره و مدیر عامل خانه موسیقی و حامی مالی این جشنواره(شرکت کیمیای هنر) برای همکاری در برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر کرد. سپس حمید رضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی پشت تریبون قرار گرفت و در خصوص جشنواره سخنانی را ارائه کرد