با پایان مهلت ارسال آثار شرکت کنندگان در جشنواره رقابتی سازهای کلاسیک، داوری مرحله نخست این جشنواره آغاز شد و نتایج آن بزودی اعلام می شود  .

به گزارش سایت خانه موسیقی، امیر پدرام طاهریان، دبیر جشنواره رقابتی سازهای کلاسیک با اعلام این خبر گفت: مهلت ارسال آثار برای مرحله اول جشنواره 25 مهر ماه به پایان رسید و داوران مشغول بررسی آثار رسیده به دبیرخانه هستند و احتمالا تا پایان هفته نفرات راه یافته به مرحله دوم از طریق سایت خانه موسیقی اعلام خواهد شد  .

طاهریان در خصوص کم و کیف برگزاری مرحله دوم این جشنواره گفت: کسانی که برای اجرا در مرحله دوم انتخاب می شوند باید یکی از قطعاتی که در سایت خانه موسیقی اعلام شده را آماده کنند و در روز های اول تا سوم آذر ماه در خانه هنرمندان اجرا کنند تا اجرای آنها مورد بررسی و داوری قرار گیرد  .

وی افزود: سه روز اول جشنواره به اجرای شرکت کنندگان اختصاص دارد و چهارم آذرماه نیز مراسم اختتامیه به همراه معرفی برگزیدگان برگزار می شود. برای نفرات اول جشنواره جوایزی در نظر گرفته شده و به رده های بعدی لوح اهد می شود همچنین قرار است نفرات برگزیده هر گروه در روز اختتامیه به اجرای برنامه بپردازند  .

طاهریان درباره تعداد آثار رسیده به دبیرخانه نیز گفت: استقبال شرکت کنندگان در بخش پیانو و سازهای زهی از بخش های دیگر بیشتر بود. ولی ما برای تعداد شرکت کنندگان در بخش دوم محدودیتی قائل نشدیم و هر کس که توانایی لازم را برای اجرا داشته باشد به مرحله دوم راه پیدا می کند  .

لازم به ذکر است، جشنواره رقابتی سازهای موسیقی کلاسیک از 4 و5 آذر ماه 90 در خانه هنرمندان برگزار می شود  .