ندرس سگوبیا با نام کامل « آندرس سگوبیاتورس » ( به اسپانیایی : Andres Segovia Torres )( فوریه ۱۸۹۳ – ۲ ژوئن ۱۹۸۷ ) یکی از بزرگترین گیتاریست های سبک کلاسیک بود .

او که در شهر لینارس اسپانیا بدنیا آمد به پدر حرکت جهانی گیتار کلاسیک مدرن معروف است . او بخاطر شناساندن و مشارکتی که در معرفی گیتار کلاسیک نمود ، در ۲۴ جون ۱۹۸۱ توسط پادشاه خوان کارلوس اول به لقب « برجسته ترین لرد مارکیز از سالوبرنیا » مفتخر گردید .

او نواختن گیتار را از شش سالگی شروع کرد . اولین گیتاری که داشت گیتاری بود که متعلق به گیتاریست مشهور « پاکو د لوسنا Paco de Lucena » بود ، که پس از مرگ پاکو د لوسنا به سگوبیا که در آن زمان پنج ساله بود رسید .

در جوانی او به شهر گرانادا رفت و در آنجا شروع به تحصیل در رشته گیتار نمود . اولین نمایشی که اجرا کرد در سن ۱۶ سالگی در اسپانیا بود . چند سال بعد در کنسرتی که در مادرید به نمایش گذاشت قطعاتی از فرانسیسکو تارگو و یوهان سباستین باخ را که خود او تنظیم کرده بود اجرا کرد . اگرچه او همواره از طرف فامیل و همشاگردیهایش مورد بی مهری قرار می گرفت ولی با تلاش و پشتکار به ادامه کار خود پرداخت . کار او تفاوت تکنیکی مشخصی با تارگو و دیگر پیروانش داشت . سگوبیا با تشویق معلمش میگل لوبت که او را در تنظیم و اجرای قطعاتی به وسیله پیانو یاری کرد ، با جراتی عجیب کار نواختن گیتار را با انگشتان و ناخن هایش که موجب می شد ، صدایی تند و تیز ایجاد  کند دنبال کرد ، و بکمک این تکنیک دامنه صداهایی که می توانست ایجاد کند به مراتب بیشتر از آنی بود که به تنهایی با انگشتان و یا با ناخن بشود ایجاد کرد.